Gemeentebelasting per gemeente: de hoogste en laagste aanvullende personenbelasting (aanslagjaar 2024)
Bijgewerkt op · Referentieperiode: aanslagjaar 2024 · Bron: FOD Financiën — AGESS, Service d'Études
Gewogen naar belastbaar inkomen bedraagt de aanvullende gemeentebelasting op de personenbelasting 7,2 % in België (aanslagjaar 2024). De hoogste aanslagvoeten: Mesen (9,0 %), Heilissem (8,8 %) en Aat (8,8 %); de laagste: Koksijde (0,0 %), De Panne (0,0 %) en Knokke-Heist (0,0 %).
Per gewest: Vlaams Gewest 7,1 %, Waals Gewest 8,0 %, Brussels Hoofdstedelijk Gewest 6,1 %. De aanslagvoet 2015–2024: de sterkste stijging in Écaussinnes (+27 %), de sterkste daling in Middelkerke (−40 %) — gemeenten vanaf 10.000 inwoners.
Top 20
| # | Gemeente | Provincie | Aanvullende gemeentebelasting (%) |
|---|---|---|---|
| 1 | Mesen | West-Vlaanderen | 9,0 % |
| 2 | Heilissem | Waals-Brabant | 8,8 % |
| 3 | Aat | Henegouwen | 8,8 % |
| 4 | Chièvres | Henegouwen | 8,8 % |
| 5 | Lessen | Henegouwen | 8,8 % |
| 6 | Chapelle-lez-Herlaimont | Henegouwen | 8,8 % |
| 7 | Courcelles | Henegouwen | 8,8 % |
| 8 | Farciennes | Henegouwen | 8,8 % |
| 9 | Fontaine-l'Évêque | Henegouwen | 8,8 % |
| 10 | Quiévrain | Henegouwen | 8,8 % |
| 11 | 's-Gravenbrakel | Henegouwen | 8,8 % |
| 12 | Anderlues | Henegouwen | 8,8 % |
| 13 | Beaumont | Henegouwen | 8,8 % |
| 14 | Sivry-Rance | Henegouwen | 8,8 % |
| 15 | Estaimpuis | Henegouwen | 8,8 % |
| 16 | Pecq | Henegouwen | 8,8 % |
| 17 | Doornik | Henegouwen | 8,8 % |
| 18 | Leuze-en-Hainaut | Henegouwen | 8,8 % |
| 19 | Moeskroen | Henegouwen | 8,8 % |
| 20 | La Louvière | Henegouwen | 8,8 % |
Alle 565 gemeenten met een cijfer
| # | Gemeente | Provincie | Aanvullende gemeentebelasting (%) |
|---|---|---|---|
| 1 | Mesen | West-Vlaanderen | 9,0 % |
| 2 | Heilissem | Waals-Brabant | 8,8 % |
| 3 | Aat | Henegouwen | 8,8 % |
| 4 | Chièvres | Henegouwen | 8,8 % |
| 5 | Lessen | Henegouwen | 8,8 % |
| 6 | Chapelle-lez-Herlaimont | Henegouwen | 8,8 % |
| 7 | Courcelles | Henegouwen | 8,8 % |
| 8 | Farciennes | Henegouwen | 8,8 % |
| 9 | Fontaine-l'Évêque | Henegouwen | 8,8 % |
| 10 | Quiévrain | Henegouwen | 8,8 % |
| 11 | 's-Gravenbrakel | Henegouwen | 8,8 % |
| 12 | Anderlues | Henegouwen | 8,8 % |
| 13 | Beaumont | Henegouwen | 8,8 % |
| 14 | Sivry-Rance | Henegouwen | 8,8 % |
| 15 | Estaimpuis | Henegouwen | 8,8 % |
| 16 | Pecq | Henegouwen | 8,8 % |
| 17 | Doornik | Henegouwen | 8,8 % |
| 18 | Leuze-en-Hainaut | Henegouwen | 8,8 % |
| 19 | Moeskroen | Henegouwen | 8,8 % |
| 20 | La Louvière | Henegouwen | 8,8 % |
| 21 | Hamoir | Luik | 8,8 % |
| 22 | Marchin | Luik | 8,8 % |
| 23 | Wezet | Luik | 8,8 % |
| 24 | Donceel | Luik | 8,8 % |
| 25 | Fexhe-le-Haut-Clocher | Luik | 8,8 % |
| 26 | Faimes | Luik | 8,8 % |
| 27 | Vielsalm | Luxemburg | 8,8 % |
| 28 | Dinant | Namen | 8,8 % |
| 29 | Havelange | Namen | 8,8 % |
| 30 | Frameries | Henegouwen | 8,6 % |
| 31 | Andenne | Namen | 8,6 % |
| 32 | Lennik | Vlaams-Brabant | 8,5 % |
| 33 | Rebecq | Waals-Brabant | 8,5 % |
| 34 | Walhain | Waals-Brabant | 8,5 % |
| 35 | Kortemark | West-Vlaanderen | 8,5 % |
| 36 | Roeselare | West-Vlaanderen | 8,5 % |
| 37 | Belle | Henegouwen | 8,5 % |
| 38 | Bernissart | Henegouwen | 8,5 % |
| 39 | Brugelette | Henegouwen | 8,5 % |
| 40 | Charleroi | Henegouwen | 8,5 % |
| 41 | Aiseau-Presles | Henegouwen | 8,5 % |
| 42 | Boussu | Henegouwen | 8,5 % |
| 43 | Hensies | Henegouwen | 8,5 % |
| 44 | Jurbeke | Henegouwen | 8,5 % |
| 45 | Quaregnon | Henegouwen | 8,5 % |
| 46 | Colfontaine | Henegouwen | 8,5 % |
| 47 | Quévy | Henegouwen | 8,5 % |
| 48 | Le Rœulx | Henegouwen | 8,5 % |
| 49 | Erquelinnes | Henegouwen | 8,5 % |
| 50 | Momignies | Henegouwen | 8,5 % |
| 51 | Thuin | Henegouwen | 8,5 % |
| 52 | Péruwelz | Henegouwen | 8,5 % |
| 53 | Rumes | Henegouwen | 8,5 % |
| 54 | Estinnes | Henegouwen | 8,5 % |
| 55 | Amay | Luik | 8,5 % |
| 56 | Clavier | Luik | 8,5 % |
| 57 | Ferrières | Luik | 8,5 % |
| 58 | Nandrin | Luik | 8,5 % |
| 59 | Anthisnes | Luik | 8,5 % |
| 60 | Ans | Luik | 8,5 % |
| 61 | Awans | Luik | 8,5 % |
| 62 | Aywaille | Luik | 8,5 % |
| 63 | Beyne-Heusay | Luik | 8,5 % |
| 64 | Comblain-au-Pont | Luik | 8,5 % |
| 65 | Esneux | Luik | 8,5 % |
| 66 | Fléron | Luik | 8,5 % |
| 67 | Herstal | Luik | 8,5 % |
| 68 | Saint-Nicolas | Luik | 8,5 % |
| 69 | Seraing | Luik | 8,5 % |
| 70 | Sprimont | Luik | 8,5 % |
| 71 | Blegny | Luik | 8,5 % |
| 72 | Trooz | Luik | 8,5 % |
| 73 | Pepinster | Luik | 8,5 % |
| 74 | Stavelot | Luik | 8,5 % |
| 75 | Verviers | Luik | 8,5 % |
| 76 | Berloz | Luik | 8,5 % |
| 77 | Hannuit | Luik | 8,5 % |
| 78 | Borgworm | Luik | 8,5 % |
| 79 | Maaseik | Limburg | 8,5 % |
| 80 | Hotton | Luxemburg | 8,5 % |
| 81 | Anhée | Namen | 8,5 % |
| 82 | Rochefort | Namen | 8,5 % |
| 83 | Assesse | Namen | 8,5 % |
| 84 | Fosses-la-Ville | Namen | 8,5 % |
| 85 | Gesves | Namen | 8,5 % |
| 86 | Namen | Namen | 8,5 % |
| 87 | Couvin | Namen | 8,5 % |
| 88 | Florennes | Namen | 8,5 % |
| 89 | Viroinval | Namen | 8,5 % |
| 90 | Dour | Henegouwen | 8,4 % |
| 91 | Villers-le-Bouillet | Luik | 8,4 % |
| 92 | Soumagne | Luik | 8,4 % |
| 93 | Zoutleeuw | Vlaams-Brabant | 8,3 % |
| 94 | Floreffe | Namen | 8,3 % |
| 95 | Ohey | Namen | 8,3 % |
| 96 | Edingen | Henegouwen | 8,2 % |
| 97 | Honnelles | Henegouwen | 8,2 % |
| 98 | Celles | Henegouwen | 8,2 % |
| 99 | Brunehaut | Henegouwen | 8,2 % |
| 100 | Héron | Luik | 8,2 % |
| 101 | Limburg | Luik | 8,2 % |
| 102 | Merbes-le-Château | Henegouwen | 8,1 % |
| 103 | Lint | Antwerpen | 8,0 % |
| 104 | Niel | Antwerpen | 8,0 % |
| 105 | Balen | Antwerpen | 8,0 % |
| 106 | Meerhout | Antwerpen | 8,0 % |
| 107 | Bever | Vlaams-Brabant | 8,0 % |
| 108 | Aarschot | Vlaams-Brabant | 8,0 % |
| 109 | Begijnendijk | Vlaams-Brabant | 8,0 % |
| 110 | Geetbets | Vlaams-Brabant | 8,0 % |
| 111 | Huldenberg | Vlaams-Brabant | 8,0 % |
| 112 | Linter | Vlaams-Brabant | 8,0 % |
| 113 | Scherpenheuvel-Zichem | Vlaams-Brabant | 8,0 % |
| 114 | Glabbeek | Vlaams-Brabant | 8,0 % |
| 115 | Kasteelbrakel | Waals-Brabant | 8,0 % |
| 116 | Chaumont-Gistoux | Waals-Brabant | 8,0 % |
| 117 | Court-Saint-Étienne | Waals-Brabant | 8,0 % |
| 118 | Geldenaken | Waals-Brabant | 8,0 % |
| 119 | Tubeke | Waals-Brabant | 8,0 % |
| 120 | Villers-la-Ville | Waals-Brabant | 8,0 % |
| 121 | Chastre | Waals-Brabant | 8,0 % |
| 122 | Orp-Jauche | Waals-Brabant | 8,0 % |
| 123 | Damme | West-Vlaanderen | 8,0 % |
| 124 | Oostkamp | West-Vlaanderen | 8,0 % |
| 125 | Torhout | West-Vlaanderen | 8,0 % |
| 126 | Zedelgem | West-Vlaanderen | 8,0 % |
| 127 | Diksmuide | West-Vlaanderen | 8,0 % |
| 128 | Ieper | West-Vlaanderen | 8,0 % |
| 129 | Poperinge | West-Vlaanderen | 8,0 % |
| 130 | Wervik | West-Vlaanderen | 8,0 % |
| 131 | Zonnebeke | West-Vlaanderen | 8,0 % |
| 132 | Heuvelland | West-Vlaanderen | 8,0 % |
| 133 | Langemark-Poelkapelle | West-Vlaanderen | 8,0 % |
| 134 | Anzegem | West-Vlaanderen | 8,0 % |
| 135 | Deerlijk | West-Vlaanderen | 8,0 % |
| 136 | Lendelede | West-Vlaanderen | 8,0 % |
| 137 | Menen | West-Vlaanderen | 8,0 % |
| 138 | Hooglede | West-Vlaanderen | 8,0 % |
| 139 | Ingelmunster | West-Vlaanderen | 8,0 % |
| 140 | Moorslede | West-Vlaanderen | 8,0 % |
| 141 | Staden | West-Vlaanderen | 8,0 % |
| 142 | Alveringem | West-Vlaanderen | 8,0 % |
| 143 | Hamme | Oost-Vlaanderen | 8,0 % |
| 144 | Ronse | Oost-Vlaanderen | 8,0 % |
| 145 | Brakel | Oost-Vlaanderen | 8,0 % |
| 146 | Stekene | Oost-Vlaanderen | 8,0 % |
| 147 | Temse | Oost-Vlaanderen | 8,0 % |
| 148 | Elzele | Henegouwen | 8,0 % |
| 149 | Vloesberg | Henegouwen | 8,0 % |
| 150 | Châtelet | Henegouwen | 8,0 % |
| 151 | Fleurus | Henegouwen | 8,0 % |
| 152 | Gerpinnes | Henegouwen | 8,0 % |
| 153 | Montigny-le-Tilleul | Henegouwen | 8,0 % |
| 154 | Pont-à-Celles | Henegouwen | 8,0 % |
| 155 | Les Bons Villers | Henegouwen | 8,0 % |
| 156 | Lens | Henegouwen | 8,0 % |
| 157 | Bergen | Henegouwen | 8,0 % |
| 158 | Zinnik | Henegouwen | 8,0 % |
| 159 | Seneffe | Henegouwen | 8,0 % |
| 160 | Manage | Henegouwen | 8,0 % |
| 161 | Chimay | Henegouwen | 8,0 % |
| 162 | Froidchapelle | Henegouwen | 8,0 % |
| 163 | Lobbes | Henegouwen | 8,0 % |
| 164 | Ham-sur-Heure-Nalinnes | Henegouwen | 8,0 % |
| 165 | Mont-de-l'Enclus | Henegouwen | 8,0 % |
| 166 | Binche | Henegouwen | 8,0 % |
| 167 | Morlanwelz | Henegouwen | 8,0 % |
| 168 | Burdinne | Luik | 8,0 % |
| 169 | Hoei | Luik | 8,0 % |
| 170 | Modave | Luik | 8,0 % |
| 171 | Ouffet | Luik | 8,0 % |
| 172 | Engis | Luik | 8,0 % |
| 173 | Tinlot | Luik | 8,0 % |
| 174 | Bitsingen | Luik | 8,0 % |
| 175 | Chaudfontaine | Luik | 8,0 % |
| 176 | Luik | Luik | 8,0 % |
| 177 | Oupeye | Luik | 8,0 % |
| 178 | Grâce-Hollogne | Luik | 8,0 % |
| 179 | Flémalle | Luik | 8,0 % |
| 180 | Neupré | Luik | 8,0 % |
| 181 | Eupen | Luik | 8,0 % |
| 182 | Herve | Luik | 8,0 % |
| 183 | Stoumont | Luik | 8,0 % |
| 184 | Trois-Ponts | Luik | 8,0 % |
| 185 | Braives | Luik | 8,0 % |
| 186 | Crisnée | Luik | 8,0 % |
| 187 | Lijsem | Luik | 8,0 % |
| 188 | Remicourt | Luik | 8,0 % |
| 189 | Saint-Georges-sur-Meuse | Luik | 8,0 % |
| 190 | Wasseiges | Luik | 8,0 % |
| 191 | Diepenbeek | Limburg | 8,0 % |
| 192 | Gingelom | Limburg | 8,0 % |
| 193 | Halen | Limburg | 8,0 % |
| 194 | Leopoldsburg | Limburg | 8,0 % |
| 195 | Sint-Truiden | Limburg | 8,0 % |
| 196 | Zonhoven | Limburg | 8,0 % |
| 197 | Zutendaal | Limburg | 8,0 % |
| 198 | Bocholt | Limburg | 8,0 % |
| 199 | Bree | Limburg | 8,0 % |
| 200 | Peer | Limburg | 8,0 % |
| 201 | Hechtel-Eksel | Limburg | 8,0 % |
| 202 | Houthalen-Helchteren | Limburg | 8,0 % |
| 203 | Dilsen-Stokkem | Limburg | 8,0 % |
| 204 | Riemst | Limburg | 8,0 % |
| 205 | Bilzen-Hoeselt | Limburg | 8,0 % |
| 206 | Aubange | Luxemburg | 8,0 % |
| 207 | Gouvy | Luxemburg | 8,0 % |
| 208 | Sainte-Ode | Luxemburg | 8,0 % |
| 209 | Durbuy | Luxemburg | 8,0 % |
| 210 | Érezée | Luxemburg | 8,0 % |
| 211 | La Roche-en-Ardenne | Luxemburg | 8,0 % |
| 212 | Marche-en-Famenne | Luxemburg | 8,0 % |
| 213 | Nassogne | Luxemburg | 8,0 % |
| 214 | Bertrix | Luxemburg | 8,0 % |
| 215 | Bouillon | Luxemburg | 8,0 % |
| 216 | Paliseul | Luxemburg | 8,0 % |
| 217 | Saint-Hubert | Luxemburg | 8,0 % |
| 218 | Tellin | Luxemburg | 8,0 % |
| 219 | Chiny | Luxemburg | 8,0 % |
| 220 | Florenville | Luxemburg | 8,0 % |
| 221 | Meix-devant-Virton | Luxemburg | 8,0 % |
| 222 | Beauraing | Namen | 8,0 % |
| 223 | Ciney | Namen | 8,0 % |
| 224 | Hamois | Namen | 8,0 % |
| 225 | Houyet | Namen | 8,0 % |
| 226 | Onhaye | Namen | 8,0 % |
| 227 | Yvoir | Namen | 8,0 % |
| 228 | Hastière | Namen | 8,0 % |
| 229 | Mettet | Namen | 8,0 % |
| 230 | Profondeville | Namen | 8,0 % |
| 231 | Sombreffe | Namen | 8,0 % |
| 232 | Sambreville | Namen | 8,0 % |
| 233 | La Bruyère | Namen | 8,0 % |
| 234 | Doische | Namen | 8,0 % |
| 235 | Philippeville | Namen | 8,0 % |
| 236 | Walcourt | Namen | 8,0 % |
| 237 | Boom | Antwerpen | 7,9 % |
| 238 | Lier | Antwerpen | 7,9 % |
| 239 | Londerzeel | Vlaams-Brabant | 7,9 % |
| 240 | Meise | Vlaams-Brabant | 7,9 % |
| 241 | Diest | Vlaams-Brabant | 7,9 % |
| 242 | Kortenberg | Vlaams-Brabant | 7,9 % |
| 243 | Landen | Vlaams-Brabant | 7,9 % |
| 244 | Tielt-Winge | Vlaams-Brabant | 7,9 % |
| 245 | Itter | Waals-Brabant | 7,9 % |
| 246 | Kortrijk | West-Vlaanderen | 7,9 % |
| 247 | Kuurne | West-Vlaanderen | 7,9 % |
| 248 | Lede | Oost-Vlaanderen | 7,9 % |
| 249 | Sint-Lievens-Houtem | Oost-Vlaanderen | 7,9 % |
| 250 | Evergem | Oost-Vlaanderen | 7,9 % |
| 251 | Sint-Gillis-Waas | Oost-Vlaanderen | 7,9 % |
| 252 | Saint-Ghislain | Henegouwen | 7,9 % |
| 253 | Wanze | Luik | 7,9 % |
| 254 | Dison | Luik | 7,9 % |
| 255 | Welkenraedt | Luik | 7,9 % |
| 256 | Maasmechelen | Limburg | 7,9 % |
| 257 | Tongeren-Borgloon | Limburg | 7,9 % |
| 258 | Somme-Leuze | Namen | 7,9 % |
| 259 | Berlaar | Antwerpen | 7,8 % |
| 260 | Kapelle-op-den-Bos | Vlaams-Brabant | 7,8 % |
| 261 | Liedekerke | Vlaams-Brabant | 7,8 % |
| 262 | Opwijk | Vlaams-Brabant | 7,8 % |
| 263 | Linkebeek | Vlaams-Brabant | 7,8 % |
| 264 | Kortenaken | Vlaams-Brabant | 7,8 % |
| 265 | Beernem | West-Vlaanderen | 7,8 % |
| 266 | Geraardsbergen | Oost-Vlaanderen | 7,8 % |
| 267 | Buggenhout | Oost-Vlaanderen | 7,8 % |
| 268 | Dendermonde | Oost-Vlaanderen | 7,8 % |
| 269 | Laarne | Oost-Vlaanderen | 7,8 % |
| 270 | Zele | Oost-Vlaanderen | 7,8 % |
| 271 | Oosterzele | Oost-Vlaanderen | 7,8 % |
| 272 | Opzullik | Henegouwen | 7,8 % |
| 273 | Verlaine | Luik | 7,8 % |
| 274 | Wellen | Limburg | 7,8 % |
| 275 | Wellin | Luxemburg | 7,8 % |
| 276 | Gembloers | Namen | 7,8 % |
| 277 | Mol | Antwerpen | 7,7 % |
| 278 | Herent | Vlaams-Brabant | 7,7 % |
| 279 | Ottignies-Louvain-la-Neuve | Waals-Brabant | 7,7 % |
| 280 | Jabbeke | West-Vlaanderen | 7,7 % |
| 281 | Lo-Reninge | West-Vlaanderen | 7,7 % |
| 282 | Ichtegem | West-Vlaanderen | 7,7 % |
| 283 | Oudenburg | West-Vlaanderen | 7,7 % |
| 284 | Eeklo | Oost-Vlaanderen | 7,7 % |
| 285 | Wortegem-Petegem | Oost-Vlaanderen | 7,7 % |
| 286 | Aubel | Luik | 7,7 % |
| 287 | Baelen | Luik | 7,7 % |
| 288 | Geer | Luik | 7,7 % |
| 289 | Nieuwerkerken | Limburg | 7,7 % |
| 290 | Rendeux | Luxemburg | 7,7 % |
| 291 | Bekkevoort | Vlaams-Brabant | 7,6 % |
| 292 | Boutersem | Vlaams-Brabant | 7,6 % |
| 293 | Tienen | Vlaams-Brabant | 7,6 % |
| 294 | Merelbeke-Melle | Oost-Vlaanderen | 7,6 % |
| 295 | Écaussinnes | Henegouwen | 7,6 % |
| 296 | Beringen | Limburg | 7,6 % |
| 297 | Essen | Antwerpen | 7,5 % |
| 298 | Hemiksem | Antwerpen | 7,5 % |
| 299 | Hove | Antwerpen | 7,5 % |
| 300 | Kalmthout | Antwerpen | 7,5 % |
| 301 | Bonheiden | Antwerpen | 7,5 % |
| 302 | Heist-op-den-Berg | Antwerpen | 7,5 % |
| 303 | Putte | Antwerpen | 7,5 % |
| 304 | Grobbendonk | Antwerpen | 7,5 % |
| 305 | Herenthout | Antwerpen | 7,5 % |
| 306 | Turnhout | Antwerpen | 7,5 % |
| 307 | Vorselaar | Antwerpen | 7,5 % |
| 308 | Vosselaar | Antwerpen | 7,5 % |
| 309 | Laakdal | Antwerpen | 7,5 % |
| 310 | Elsene | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 7,5 % |
| 311 | Pepingen | Vlaams-Brabant | 7,5 % |
| 312 | Roosdaal | Vlaams-Brabant | 7,5 % |
| 313 | Kraainem | Vlaams-Brabant | 7,5 % |
| 314 | Pajottegem | Vlaams-Brabant | 7,5 % |
| 315 | Bertem | Vlaams-Brabant | 7,5 % |
| 316 | Hoegaarden | Vlaams-Brabant | 7,5 % |
| 317 | Lubbeek | Vlaams-Brabant | 7,5 % |
| 318 | Genepiën | Waals-Brabant | 7,5 % |
| 319 | Mont-Saint-Guibert | Waals-Brabant | 7,5 % |
| 320 | Perwijs | Waals-Brabant | 7,5 % |
| 321 | Ramillies | Waals-Brabant | 7,5 % |
| 322 | Houthulst | West-Vlaanderen | 7,5 % |
| 323 | Harelbeke | West-Vlaanderen | 7,5 % |
| 324 | Zwevegem | West-Vlaanderen | 7,5 % |
| 325 | Ledegem | West-Vlaanderen | 7,5 % |
| 326 | Lichtervelde | West-Vlaanderen | 7,5 % |
| 327 | Dentergem | West-Vlaanderen | 7,5 % |
| 328 | Oostrozebeke | West-Vlaanderen | 7,5 % |
| 329 | Pittem | West-Vlaanderen | 7,5 % |
| 330 | Wielsbeke | West-Vlaanderen | 7,5 % |
| 331 | Tielt | West-Vlaanderen | 7,5 % |
| 332 | Aalst | Oost-Vlaanderen | 7,5 % |
| 333 | Ninove | Oost-Vlaanderen | 7,5 % |
| 334 | Zottegem | Oost-Vlaanderen | 7,5 % |
| 335 | Lebbeke | Oost-Vlaanderen | 7,5 % |
| 336 | Wetteren | Oost-Vlaanderen | 7,5 % |
| 337 | Wichelen | Oost-Vlaanderen | 7,5 % |
| 338 | Kaprijke | Oost-Vlaanderen | 7,5 % |
| 339 | Zelzate | Oost-Vlaanderen | 7,5 % |
| 340 | Kruisem | Oost-Vlaanderen | 7,5 % |
| 341 | Sint-Niklaas | Oost-Vlaanderen | 7,5 % |
| 342 | Komen-Waasten | Henegouwen | 7,5 % |
| 343 | Dalhem | Luik | 7,5 % |
| 344 | Juprelle | Luik | 7,5 % |
| 345 | Lierneux | Luik | 7,5 % |
| 346 | Raeren | Luik | 7,5 % |
| 347 | Spa | Luik | 7,5 % |
| 348 | Weismes | Luik | 7,5 % |
| 349 | Thimister-Clermont | Luik | 7,5 % |
| 350 | As | Limburg | 7,5 % |
| 351 | Genk | Limburg | 7,5 % |
| 352 | Heusden-Zolder | Limburg | 7,5 % |
| 353 | Heers | Limburg | 7,5 % |
| 354 | Voeren | Limburg | 7,5 % |
| 355 | Libramont-Chevigny | Luxemburg | 7,5 % |
| 356 | Virton | Luxemburg | 7,5 % |
| 357 | Éghezée | Namen | 7,5 % |
| 358 | Fernelmont | Namen | 7,5 % |
| 359 | Willebroek | Antwerpen | 7,4 % |
| 360 | Rijkevorsel | Antwerpen | 7,4 % |
| 361 | Sint-Pieters-Leeuw | Vlaams-Brabant | 7,4 % |
| 362 | Wingene | West-Vlaanderen | 7,4 % |
| 363 | Waasmunster | Oost-Vlaanderen | 7,4 % |
| 364 | Bornem | Antwerpen | 7,3 % |
| 365 | Puurs-Sint-Amands | Antwerpen | 7,3 % |
| 366 | Herselt | Antwerpen | 7,3 % |
| 367 | Retie | Antwerpen | 7,3 % |
| 368 | Overijse | Vlaams-Brabant | 7,3 % |
| 369 | Wemmel | Vlaams-Brabant | 7,3 % |
| 370 | Denderleeuw | Oost-Vlaanderen | 7,3 % |
| 371 | Gavere | Oost-Vlaanderen | 7,3 % |
| 372 | Lochristi | Oost-Vlaanderen | 7,3 % |
| 373 | Lierde | Oost-Vlaanderen | 7,3 % |
| 374 | Plombières | Luik | 7,3 % |
| 375 | Libin | Luxemburg | 7,3 % |
| 376 | Neufchâteau | Luxemburg | 7,3 % |
| 377 | Habay | Luxemburg | 7,3 % |
| 378 | Baarle-Hertog | Antwerpen | 7,2 % |
| 379 | Herentals | Antwerpen | 7,2 % |
| 380 | Vilvoorde | Vlaams-Brabant | 7,2 % |
| 381 | Wezembeek-Oppem | Vlaams-Brabant | 7,2 % |
| 382 | Gistel | West-Vlaanderen | 7,2 % |
| 383 | Haaltert | Oost-Vlaanderen | 7,2 % |
| 384 | Olne | Luik | 7,2 % |
| 385 | Sint-Katelijne-Waver | Antwerpen | 7,1 % |
| 386 | Halle | Vlaams-Brabant | 7,1 % |
| 387 | Merchtem | Vlaams-Brabant | 7,1 % |
| 388 | Theux | Luik | 7,1 % |
| 389 | Hasselt | Limburg | 7,1 % |
| 390 | Antwerpen | Antwerpen | 7,0 % |
| 391 | Brecht | Antwerpen | 7,0 % |
| 392 | Wuustwezel | Antwerpen | 7,0 % |
| 393 | Zandhoven | Antwerpen | 7,0 % |
| 394 | Malle | Antwerpen | 7,0 % |
| 395 | Nijlen | Antwerpen | 7,0 % |
| 396 | Arendonk | Antwerpen | 7,0 % |
| 397 | Geel | Antwerpen | 7,0 % |
| 398 | Hulshout | Antwerpen | 7,0 % |
| 399 | Kasterlee | Antwerpen | 7,0 % |
| 400 | Oud-Turnhout | Antwerpen | 7,0 % |
| 401 | Westerlo | Antwerpen | 7,0 % |
| 402 | Vorst | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 7,0 % |
| 403 | Watermaal-Bosvoorde | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 7,0 % |
| 404 | Kampenhout | Vlaams-Brabant | 7,0 % |
| 405 | Zemst | Vlaams-Brabant | 7,0 % |
| 406 | Drogenbos | Vlaams-Brabant | 7,0 % |
| 407 | Affligem | Vlaams-Brabant | 7,0 % |
| 408 | Bierbeek | Vlaams-Brabant | 7,0 % |
| 409 | Holsbeek | Vlaams-Brabant | 7,0 % |
| 410 | Tremelo | Vlaams-Brabant | 7,0 % |
| 411 | Bevekom | Waals-Brabant | 7,0 % |
| 412 | Incourt | Waals-Brabant | 7,0 % |
| 413 | Nijvel | Waals-Brabant | 7,0 % |
| 414 | Zuienkerke | West-Vlaanderen | 7,0 % |
| 415 | Koekelare | West-Vlaanderen | 7,0 % |
| 416 | Vleteren | West-Vlaanderen | 7,0 % |
| 417 | Avelgem | West-Vlaanderen | 7,0 % |
| 418 | Spiere-Helkijn | West-Vlaanderen | 7,0 % |
| 419 | Bredene | West-Vlaanderen | 7,0 % |
| 420 | Izegem | West-Vlaanderen | 7,0 % |
| 421 | Veurne | West-Vlaanderen | 7,0 % |
| 422 | Erpe-Mere | Oost-Vlaanderen | 7,0 % |
| 423 | Berlare | Oost-Vlaanderen | 7,0 % |
| 424 | Assenede | Oost-Vlaanderen | 7,0 % |
| 425 | Sint-Laureins | Oost-Vlaanderen | 7,0 % |
| 426 | Lievegem | Oost-Vlaanderen | 7,0 % |
| 427 | Oudenaarde | Oost-Vlaanderen | 7,0 % |
| 428 | Horebeke | Oost-Vlaanderen | 7,0 % |
| 429 | Maarkedal | Oost-Vlaanderen | 7,0 % |
| 430 | Frasnes-lez-Anvaing | Henegouwen | 7,0 % |
| 431 | Antoing | Henegouwen | 7,0 % |
| 432 | Malmedy | Luik | 7,0 % |
| 433 | Burg-Reuland | Luik | 7,0 % |
| 434 | Herk-de-Stad | Limburg | 7,0 % |
| 435 | Tessenderlo-Ham | Limburg | 7,0 % |
| 436 | Alken | Limburg | 7,0 % |
| 437 | Aarlen | Luxemburg | 7,0 % |
| 438 | Attert | Luxemburg | 7,0 % |
| 439 | Martelange | Luxemburg | 7,0 % |
| 440 | Messancy | Luxemburg | 7,0 % |
| 441 | Fauvillers | Luxemburg | 7,0 % |
| 442 | Houffalize | Luxemburg | 7,0 % |
| 443 | Vaux-sur-Sûre | Luxemburg | 7,0 % |
| 444 | Bastenaken | Luxemburg | 7,0 % |
| 445 | Tenneville | Luxemburg | 7,0 % |
| 446 | Herbeumont | Luxemburg | 7,0 % |
| 447 | Musson | Luxemburg | 7,0 % |
| 448 | Saint-Léger | Luxemburg | 7,0 % |
| 449 | Boechout | Antwerpen | 6,9 % |
| 450 | Beerse | Antwerpen | 6,9 % |
| 451 | Asse | Vlaams-Brabant | 6,9 % |
| 452 | Dilbeek | Vlaams-Brabant | 6,9 % |
| 453 | Ternat | Vlaams-Brabant | 6,9 % |
| 454 | Graven | Waals-Brabant | 6,9 % |
| 455 | Brugge | West-Vlaanderen | 6,9 % |
| 456 | Herzele | Oost-Vlaanderen | 6,9 % |
| 457 | Maldegem | Oost-Vlaanderen | 6,9 % |
| 458 | Destelbergen | Oost-Vlaanderen | 6,9 % |
| 459 | Deinze | Oost-Vlaanderen | 6,9 % |
| 460 | Nazareth-De Pinte | Oost-Vlaanderen | 6,9 % |
| 461 | Zwalm | Oost-Vlaanderen | 6,9 % |
| 462 | Kelmis | Luik | 6,9 % |
| 463 | Oerle | Luik | 6,9 % |
| 464 | Lanaken | Limburg | 6,9 % |
| 465 | Mechelen | Antwerpen | 6,8 % |
| 466 | Beersel | Vlaams-Brabant | 6,8 % |
| 467 | Grimbergen | Vlaams-Brabant | 6,8 % |
| 468 | Hoeilaart | Vlaams-Brabant | 6,8 % |
| 469 | Waver | Waals-Brabant | 6,8 % |
| 470 | Waregem | West-Vlaanderen | 6,8 % |
| 471 | Wevelgem | West-Vlaanderen | 6,8 % |
| 472 | Jalhay | Luik | 6,8 % |
| 473 | Lontzen | Luik | 6,8 % |
| 474 | Steenokkerzeel | Vlaams-Brabant | 6,7 % |
| 475 | Haacht | Vlaams-Brabant | 6,7 % |
| 476 | Leuven | Vlaams-Brabant | 6,7 % |
| 477 | Tervuren | Vlaams-Brabant | 6,7 % |
| 478 | Lummen | Limburg | 6,7 % |
| 479 | Edegem | Antwerpen | 6,6 % |
| 480 | Rixensart | Waals-Brabant | 6,6 % |
| 481 | Lokeren | Oost-Vlaanderen | 6,6 % |
| 482 | Mortsel | Antwerpen | 6,5 % |
| 483 | Ranst | Antwerpen | 6,5 % |
| 484 | Rumst | Antwerpen | 6,5 % |
| 485 | Schoten | Antwerpen | 6,5 % |
| 486 | Stabroek | Antwerpen | 6,5 % |
| 487 | Zoersel | Antwerpen | 6,5 % |
| 488 | Duffel | Antwerpen | 6,5 % |
| 489 | Lille | Antwerpen | 6,5 % |
| 490 | Merksplas | Antwerpen | 6,5 % |
| 491 | Sint-Agatha-Berchem | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 6,5 % |
| 492 | Evere | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 6,5 % |
| 493 | Ganshoren | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 6,5 % |
| 494 | Sint-Joost-ten-Node | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 6,5 % |
| 495 | Keerbergen | Vlaams-Brabant | 6,5 % |
| 496 | Oud-Heverlee | Vlaams-Brabant | 6,5 % |
| 497 | Rotselaar | Vlaams-Brabant | 6,5 % |
| 498 | Oostende | West-Vlaanderen | 6,5 % |
| 499 | Gent | Oost-Vlaanderen | 6,5 % |
| 500 | Kluisbergen | Oost-Vlaanderen | 6,5 % |
| 501 | Oudsbergen | Limburg | 6,5 % |
| 502 | Manhay | Luxemburg | 6,5 % |
| 503 | Léglise | Luxemburg | 6,5 % |
| 504 | Gedinne | Namen | 6,5 % |
| 505 | Jette | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 6,4 % |
| 506 | Sint-Jans-Molenbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 6,3 % |
| 507 | Sint-Gillis | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 6,3 % |
| 508 | Terhulpen | Waals-Brabant | 6,3 % |
| 509 | Brasschaat | Antwerpen | 6,0 % |
| 510 | Schelle | Antwerpen | 6,0 % |
| 511 | Dessel | Antwerpen | 6,0 % |
| 512 | Hoogstraten | Antwerpen | 6,0 % |
| 513 | Olen | Antwerpen | 6,0 % |
| 514 | Ravels | Antwerpen | 6,0 % |
| 515 | Oudergem | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 6,0 % |
| 516 | Brussel | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 6,0 % |
| 517 | Etterbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 6,0 % |
| 518 | Koekelberg | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 6,0 % |
| 519 | Sint-Pieters-Woluwe | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 6,0 % |
| 520 | Sint-Genesius-Rode | Vlaams-Brabant | 6,0 % |
| 521 | Blankenberge | West-Vlaanderen | 6,0 % |
| 522 | Ardooie | West-Vlaanderen | 6,0 % |
| 523 | Amel | Luik | 6,0 % |
| 524 | Büllingen | Luik | 6,0 % |
| 525 | Bütgenbach | Luik | 6,0 % |
| 526 | Sankt Vith | Luik | 6,0 % |
| 527 | Kinrooi | Limburg | 6,0 % |
| 528 | Lommel | Limburg | 6,0 % |
| 529 | Hamont-Achel | Limburg | 6,0 % |
| 530 | Pelt | Limburg | 6,0 % |
| 531 | Daverdisse | Luxemburg | 6,0 % |
| 532 | Étalle | Luxemburg | 6,0 % |
| 533 | Tintigny | Luxemburg | 6,0 % |
| 534 | Rouvroy | Luxemburg | 6,0 % |
| 535 | Bièvre | Namen | 6,0 % |
| 536 | Vresse-sur-Semois | Namen | 6,0 % |
| 537 | Jemeppe-sur-Sambre | Namen | 6,0 % |
| 538 | Cerfontaine | Namen | 6,0 % |
| 539 | Zulte | Oost-Vlaanderen | 5,9 % |
| 540 | Boortmeerbeek | Vlaams-Brabant | 5,8 % |
| 541 | Lasne | Waals-Brabant | 5,8 % |
| 542 | Kontich | Antwerpen | 5,7 % |
| 543 | Ukkel | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 5,7 % |
| 544 | Waterloo | Waals-Brabant | 5,7 % |
| 545 | Aalter | Oost-Vlaanderen | 5,6 % |
| 546 | Kapellen | Antwerpen | 5,5 % |
| 547 | Wijnegem | Antwerpen | 5,5 % |
| 548 | Anderlecht | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 5,5 % |
| 549 | Eigenbrakel | Waals-Brabant | 5,5 % |
| 550 | Sint-Martens-Latem | Oost-Vlaanderen | 5,5 % |
| 551 | Sint-Lambrechts-Woluwe | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 5,4 % |
| 552 | Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht | Oost-Vlaanderen | 5,1 % |
| 553 | Schilde | Antwerpen | 5,0 % |
| 554 | Wommelgem | Antwerpen | 5,0 % |
| 555 | Machelen | Vlaams-Brabant | 5,0 % |
| 556 | Zaventem | Vlaams-Brabant | 5,0 % |
| 557 | De Haan | West-Vlaanderen | 5,0 % |
| 558 | Nieuwpoort | West-Vlaanderen | 5,0 % |
| 559 | Herstappe | Limburg | 5,0 % |
| 560 | Aartselaar | Antwerpen | 4,9 % |
| 561 | Schaarbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 4,6 % |
| 562 | Middelkerke | West-Vlaanderen | 3,0 % |
| 563 | Knokke-Heist | West-Vlaanderen | 0,0 % |
| 564 | De Panne | West-Vlaanderen | 0,0 % |
| 565 | Koksijde | West-Vlaanderen | 0,0 % |
Per provincie
Antwerpen
Laagste: Aartselaar (4,9 %), Wommelgem (5,0 %) en Schilde (5,0 %).
Vlaams-Brabant
| # | Gemeente | Aanvullende gemeentebelasting (%) |
|---|---|---|
| 1 | Lennik | 8,5 % |
| 2 | Zoutleeuw | 8,3 % |
| 3 | Bever | 8,0 % |
| 4 | Aarschot | 8,0 % |
| 5 | Begijnendijk | 8,0 % |
Laagste: Zaventem (5,0 %), Machelen (5,0 %) en Boortmeerbeek (5,8 %).
Waals-Brabant
| # | Gemeente | Aanvullende gemeentebelasting (%) |
|---|---|---|
| 1 | Heilissem | 8,8 % |
| 2 | Rebecq | 8,5 % |
| 3 | Walhain | 8,5 % |
| 4 | Kasteelbrakel | 8,0 % |
| 5 | Chaumont-Gistoux | 8,0 % |
Laagste: Eigenbrakel (5,5 %), Waterloo (5,7 %) en Lasne (5,8 %).
West-Vlaanderen
| # | Gemeente | Aanvullende gemeentebelasting (%) |
|---|---|---|
| 1 | Mesen | 9,0 % |
| 2 | Kortemark | 8,5 % |
| 3 | Roeselare | 8,5 % |
| 4 | Damme | 8,0 % |
| 5 | Oostkamp | 8,0 % |
Laagste: Koksijde (0,0 %), De Panne (0,0 %) en Knokke-Heist (0,0 %).
Oost-Vlaanderen
| # | Gemeente | Aanvullende gemeentebelasting (%) |
|---|---|---|
| 1 | Hamme | 8,0 % |
| 2 | Ronse | 8,0 % |
| 3 | Brakel | 8,0 % |
| 4 | Stekene | 8,0 % |
| 5 | Temse | 8,0 % |
Laagste: Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht (5,1 %), Sint-Martens-Latem (5,5 %) en Aalter (5,6 %).
Henegouwen
| # | Gemeente | Aanvullende gemeentebelasting (%) |
|---|---|---|
| 1 | Aat | 8,8 % |
| 2 | Chièvres | 8,8 % |
| 3 | Lessen | 8,8 % |
| 4 | Chapelle-lez-Herlaimont | 8,8 % |
| 5 | Courcelles | 8,8 % |
Laagste: Antoing (7,0 %), Frasnes-lez-Anvaing (7,0 %) en Komen-Waasten (7,5 %).
Luik
| # | Gemeente | Aanvullende gemeentebelasting (%) |
|---|---|---|
| 1 | Hamoir | 8,8 % |
| 2 | Marchin | 8,8 % |
| 3 | Wezet | 8,8 % |
| 4 | Donceel | 8,8 % |
| 5 | Fexhe-le-Haut-Clocher | 8,8 % |
Laagste: Sankt Vith (6,0 %), Bütgenbach (6,0 %) en Büllingen (6,0 %).
Limburg
| # | Gemeente | Aanvullende gemeentebelasting (%) |
|---|---|---|
| 1 | Maaseik | 8,5 % |
| 2 | Diepenbeek | 8,0 % |
| 3 | Gingelom | 8,0 % |
| 4 | Halen | 8,0 % |
| 5 | Leopoldsburg | 8,0 % |
Laagste: Herstappe (5,0 %), Pelt (6,0 %) en Hamont-Achel (6,0 %).
Luxemburg
| # | Gemeente | Aanvullende gemeentebelasting (%) |
|---|---|---|
| 1 | Vielsalm | 8,8 % |
| 2 | Hotton | 8,5 % |
| 3 | Aubange | 8,0 % |
| 4 | Gouvy | 8,0 % |
| 5 | Sainte-Ode | 8,0 % |
Laagste: Rouvroy (6,0 %), Tintigny (6,0 %) en Étalle (6,0 %).
Namen
| # | Gemeente | Aanvullende gemeentebelasting (%) |
|---|---|---|
| 1 | Dinant | 8,8 % |
| 2 | Havelange | 8,8 % |
| 3 | Andenne | 8,6 % |
| 4 | Anhée | 8,5 % |
| 5 | Rochefort | 8,5 % |
Laagste: Cerfontaine (6,0 %), Jemeppe-sur-Sambre (6,0 %) en Vresse-sur-Semois (6,0 %).
Brussels Hoofdstedelijk Gewest
| # | Gemeente | Aanvullende gemeentebelasting (%) |
|---|---|---|
| 1 | Elsene | 7,5 % |
| 2 | Vorst | 7,0 % |
| 3 | Watermaal-Bosvoorde | 7,0 % |
| 4 | Sint-Agatha-Berchem | 6,5 % |
| 5 | Evere | 6,5 % |
Laagste: Schaarbeek (4,6 %), Sint-Lambrechts-Woluwe (5,4 %) en Anderlecht (5,5 %).
Over deze cijfers
Gerangschikt op aanvullende gemeentebelasting (%), van hoog naar laag; gelijke waarden delen een plaats. Het Belgische cijfer en de cijfers per gewest en provincie: gewogen gemiddelde van de gemeenten (gewicht: taxable_income).
Referentiedatum: aanslagjaar 2024 · Bron: FOD Financiën — AGESS, Service d'Études
Hergebruik: hergebruik onder CC 0 (publiek domein). Data als CSV: apb-2024.csv · volledige tabel · interactieve kaart.