Gemeentebelasting op vastgoed: de hoogste en laagste tarieven per gemeente (aanslagjaar 2026)
Bijgewerkt op · Referentieperiode: aanslagjaar 2026 · Bron: Vlaamse overheid (Lokaal Bestuur), Brussel Plaatselijke Besturen, SPW via UVCW
Gemiddeld over de gemeenten komt de gemeentebelasting op vastgoed neer op 34,9 % van het kadastraal inkomen (aanslagjaar 2026). De hoogste tarieven: Alveringem (56,3 %), Spiere-Helkijn (55,6 %) en Harelbeke (53,6 %); de laagste: Amel (15,0 %), Sint-Martens-Latem (18,7 %) en Zaventem (18,7 %).
Per gewest: Vlaams Gewest 36,4 %, Waals Gewest 32,6 %, Brussels Hoofdstedelijk Gewest 45,0 %. Het tarief 2017–2026: de sterkste stijging in Aartselaar (+58 %), de sterkste daling in Keerbergen (−20 %) — gemeenten vanaf 10.000 inwoners.
Top 20
| # | Gemeente | Provincie | Belasting op vastgoed (% van het KI) |
|---|---|---|---|
| 1 | Alveringem | West-Vlaanderen | 56,3 % |
| 2 | Spiere-Helkijn | West-Vlaanderen | 55,6 % |
| 3 | Harelbeke | West-Vlaanderen | 53,6 % |
| 4 | Schaarbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 52,4 % |
| 5 | Diksmuide | West-Vlaanderen | 51,4 % |
| 6 | Bredene | West-Vlaanderen | 51,4 % |
| 7 | Sint-Joost-ten-Node | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 51,1 % |
| 8 | Niel | Antwerpen | 50,1 % |
| 9 | Vleteren | West-Vlaanderen | 50,0 % |
| 10 | Oostende | West-Vlaanderen | 50,0 % |
| 11 | Wervik | West-Vlaanderen | 50,0 % |
| 12 | Avelgem | West-Vlaanderen | 50,0 % |
| 13 | Evere | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 49,9 % |
| 14 | Vorst | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 49,9 % |
| 15 | Jette | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 49,9 % |
| 16 | Lendelede | West-Vlaanderen | 49,6 % |
| 17 | Houthulst | West-Vlaanderen | 49,4 % |
| 18 | Oudenburg | West-Vlaanderen | 49,4 % |
| 19 | Zwevegem | West-Vlaanderen | 48,8 % |
| 20 | Ingelmunster | West-Vlaanderen | 48,8 % |
Alle 565 gemeenten met een cijfer
| # | Gemeente | Provincie | Belasting op vastgoed (% van het KI) |
|---|---|---|---|
| 1 | Alveringem | West-Vlaanderen | 56,3 % |
| 2 | Spiere-Helkijn | West-Vlaanderen | 55,6 % |
| 3 | Harelbeke | West-Vlaanderen | 53,6 % |
| 4 | Schaarbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 52,4 % |
| 5 | Diksmuide | West-Vlaanderen | 51,4 % |
| 6 | Bredene | West-Vlaanderen | 51,4 % |
| 7 | Sint-Joost-ten-Node | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 51,1 % |
| 8 | Niel | Antwerpen | 50,1 % |
| 9 | Vleteren | West-Vlaanderen | 50,0 % |
| 10 | Oostende | West-Vlaanderen | 50,0 % |
| 11 | Wervik | West-Vlaanderen | 50,0 % |
| 12 | Avelgem | West-Vlaanderen | 50,0 % |
| 13 | Evere | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 49,9 % |
| 14 | Vorst | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 49,9 % |
| 15 | Jette | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 49,9 % |
| 16 | Lendelede | West-Vlaanderen | 49,6 % |
| 17 | Houthulst | West-Vlaanderen | 49,4 % |
| 18 | Oudenburg | West-Vlaanderen | 49,4 % |
| 19 | Zwevegem | West-Vlaanderen | 48,8 % |
| 20 | Ingelmunster | West-Vlaanderen | 48,8 % |
| 21 | De Panne | West-Vlaanderen | 48,8 % |
| 22 | Koekelberg | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 48,6 % |
| 23 | Sint-Jans-Molenbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 48,6 % |
| 24 | Ganshoren | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 48,5 % |
| 25 | Poperinge | West-Vlaanderen | 48,2 % |
| 26 | Heuvelland | West-Vlaanderen | 48,2 % |
| 27 | Anderlecht | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 48,1 % |
| 28 | Kuurne | West-Vlaanderen | 48,0 % |
| 29 | Veurne | West-Vlaanderen | 48,0 % |
| 30 | Lichtervelde | West-Vlaanderen | 48,0 % |
| 31 | Middelkerke | West-Vlaanderen | 47,7 % |
| 32 | Mechelen | Antwerpen | 47,6 % |
| 33 | Knokke-Heist | West-Vlaanderen | 47,6 % |
| 34 | Koksijde | West-Vlaanderen | 47,6 % |
| 35 | Mesen | West-Vlaanderen | 47,5 % |
| 36 | Zonnebeke | West-Vlaanderen | 47,5 % |
| 37 | Langemark-Poelkapelle | West-Vlaanderen | 47,5 % |
| 38 | Berlaar | Antwerpen | 46,3 % |
| 39 | Kortemark | West-Vlaanderen | 46,3 % |
| 40 | Sint-Agatha-Berchem | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 46,1 % |
| 41 | Anzegem | West-Vlaanderen | 45,7 % |
| 42 | Staden | West-Vlaanderen | 45,7 % |
| 43 | Maldegem | Oost-Vlaanderen | 45,7 % |
| 44 | Roeselare | West-Vlaanderen | 45,3 % |
| 45 | Damme | West-Vlaanderen | 45,0 % |
| 46 | Menen | West-Vlaanderen | 45,0 % |
| 47 | Moorslede | West-Vlaanderen | 45,0 % |
| 48 | Zuienkerke | West-Vlaanderen | 45,0 % |
| 49 | Wevelgem | West-Vlaanderen | 45,0 % |
| 50 | Hooglede | West-Vlaanderen | 45,0 % |
| 51 | Izegem | West-Vlaanderen | 45,0 % |
| 52 | Maaseik | Limburg | 44,5 % |
| 53 | Torhout | West-Vlaanderen | 43,8 % |
| 54 | Kortrijk | West-Vlaanderen | 43,8 % |
| 55 | Gistel | West-Vlaanderen | 43,7 % |
| 56 | Eeklo | Oost-Vlaanderen | 43,7 % |
| 57 | Blankenberge | West-Vlaanderen | 43,6 % |
| 58 | Ronse | Oost-Vlaanderen | 43,5 % |
| 59 | Etterbeek | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 43,4 % |
| 60 | Brussel | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 43,2 % |
| 61 | Gent | Oost-Vlaanderen | 43,2 % |
| 62 | Elsene | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 43,1 % |
| 63 | Sint-Gillis | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 43,1 % |
| 64 | Pittem | West-Vlaanderen | 43,1 % |
| 65 | Wielsbeke | West-Vlaanderen | 43,1 % |
| 66 | Beernem | West-Vlaanderen | 42,9 % |
| 67 | Bever | Vlaams-Brabant | 42,5 % |
| 68 | Koekelare | West-Vlaanderen | 42,5 % |
| 69 | Deerlijk | West-Vlaanderen | 42,5 % |
| 70 | Nieuwpoort | West-Vlaanderen | 42,5 % |
| 71 | Ukkel | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 42,5 % |
| 72 | Lo-Reninge | West-Vlaanderen | 42,5 % |
| 73 | Ichtegem | West-Vlaanderen | 42,5 % |
| 74 | Oostrozebeke | West-Vlaanderen | 42,5 % |
| 75 | Zottegem | Oost-Vlaanderen | 42,5 % |
| 76 | Watermaal-Bosvoorde | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 42,4 % |
| 77 | Herzele | Oost-Vlaanderen | 42,1 % |
| 78 | Lebbeke | Oost-Vlaanderen | 41,3 % |
| 79 | Hamme | Oost-Vlaanderen | 41,3 % |
| 80 | Gingelom | Limburg | 41,3 % |
| 81 | Liedekerke | Vlaams-Brabant | 41,2 % |
| 82 | Tielt | West-Vlaanderen | 41,0 % |
| 83 | Wingene | West-Vlaanderen | 40,0 % |
| 84 | Brugge | West-Vlaanderen | 40,0 % |
| 85 | Aat | Henegouwen | 40,0 % |
| 86 | La Louvière | Henegouwen | 40,0 % |
| 87 | Heers | Limburg | 40,0 % |
| 88 | Waregem | West-Vlaanderen | 39,9 % |
| 89 | Ledegem | West-Vlaanderen | 39,7 % |
| 90 | Sint-Lambrechts-Woluwe | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 39,7 % |
| 91 | Dendermonde | Oost-Vlaanderen | 39,6 % |
| 92 | Lier | Antwerpen | 39,5 % |
| 93 | Herentals | Antwerpen | 39,5 % |
| 94 | Willebroek | Antwerpen | 39,4 % |
| 95 | Puurs-Sint-Amands | Antwerpen | 39,3 % |
| 96 | Bornem | Antwerpen | 39,3 % |
| 97 | Maasmechelen | Limburg | 39,3 % |
| 98 | Scherpenheuvel-Zichem | Vlaams-Brabant | 39,2 % |
| 99 | Hasselt | Limburg | 39,2 % |
| 100 | Diest | Vlaams-Brabant | 39,0 % |
| 101 | Tienen | Vlaams-Brabant | 39,0 % |
| 102 | Geraardsbergen | Oost-Vlaanderen | 39,0 % |
| 103 | Horebeke | Oost-Vlaanderen | 38,9 % |
| 104 | Boom | Antwerpen | 38,8 % |
| 105 | Hemiksem | Antwerpen | 38,8 % |
| 106 | Londerzeel | Vlaams-Brabant | 38,8 % |
| 107 | Jabbeke | West-Vlaanderen | 38,8 % |
| 108 | Wetteren | Oost-Vlaanderen | 38,8 % |
| 109 | Stekene | Oost-Vlaanderen | 38,8 % |
| 110 | Hoei | Luik | 38,8 % |
| 111 | Esneux | Luik | 38,8 % |
| 112 | Bocholt | Limburg | 38,8 % |
| 113 | Leuven | Vlaams-Brabant | 38,7 % |
| 114 | Aalter | Oost-Vlaanderen | 38,7 % |
| 115 | Peer | Limburg | 38,7 % |
| 116 | Schelle | Antwerpen | 38,5 % |
| 117 | Bilzen-Hoeselt | Limburg | 38,5 % |
| 118 | Vilvoorde | Vlaams-Brabant | 38,1 % |
| 119 | Beringen | Limburg | 37,9 % |
| 120 | Turnhout | Antwerpen | 37,8 % |
| 121 | Hoogstraten | Antwerpen | 37,7 % |
| 122 | Denderleeuw | Oost-Vlaanderen | 37,7 % |
| 123 | Sint-Laureins | Oost-Vlaanderen | 37,7 % |
| 124 | Oosterzele | Oost-Vlaanderen | 37,7 % |
| 125 | Kluisbergen | Oost-Vlaanderen | 37,7 % |
| 126 | Geetbets | Vlaams-Brabant | 37,5 % |
| 127 | Landen | Vlaams-Brabant | 37,5 % |
| 128 | Zoutleeuw | Vlaams-Brabant | 37,5 % |
| 129 | Oostkamp | West-Vlaanderen | 37,5 % |
| 130 | Zedelgem | West-Vlaanderen | 37,5 % |
| 131 | Ieper | West-Vlaanderen | 37,5 % |
| 132 | Lede | Oost-Vlaanderen | 37,5 % |
| 133 | Sint-Gillis-Waas | Oost-Vlaanderen | 37,5 % |
| 134 | Halen | Limburg | 37,5 % |
| 135 | Nieuwerkerken | Limburg | 37,5 % |
| 136 | Voeren | Limburg | 37,5 % |
| 137 | Aarschot | Vlaams-Brabant | 37,5 % |
| 138 | Temse | Oost-Vlaanderen | 37,5 % |
| 139 | Brugelette | Henegouwen | 37,5 % |
| 140 | Vloesberg | Henegouwen | 37,5 % |
| 141 | Pont-à-Celles | Henegouwen | 37,5 % |
| 142 | Manage | Henegouwen | 37,5 % |
| 143 | Anderlues | Henegouwen | 37,5 % |
| 144 | Binche | Henegouwen | 37,5 % |
| 145 | Morlanwelz | Henegouwen | 37,5 % |
| 146 | Vaux-sur-Sûre | Luxemburg | 37,5 % |
| 147 | Herenthout | Antwerpen | 37,5 % |
| 148 | Aalst | Oost-Vlaanderen | 37,5 % |
| 149 | Bree | Limburg | 37,5 % |
| 150 | Charleroi | Henegouwen | 37,4 % |
| 151 | Bergen | Henegouwen | 37,4 % |
| 152 | Luik | Luik | 37,4 % |
| 153 | Sint-Lievens-Houtem | Oost-Vlaanderen | 37,4 % |
| 154 | Haaltert | Oost-Vlaanderen | 37,3 % |
| 155 | Ninove | Oost-Vlaanderen | 37,3 % |
| 156 | Sint-Truiden | Limburg | 37,3 % |
| 157 | Kinrooi | Limburg | 37,3 % |
| 158 | Heusden-Zolder | Limburg | 37,1 % |
| 159 | Boechout | Antwerpen | 36,9 % |
| 160 | Kortenaken | Vlaams-Brabant | 36,9 % |
| 161 | Dentergem | West-Vlaanderen | 36,9 % |
| 162 | Doornik | Henegouwen | 36,9 % |
| 163 | Leuze-en-Hainaut | Henegouwen | 36,9 % |
| 164 | Houthalen-Helchteren | Limburg | 36,9 % |
| 165 | Floreffe | Namen | 36,9 % |
| 166 | Alken | Limburg | 36,7 % |
| 167 | Halle | Vlaams-Brabant | 36,5 % |
| 168 | Linter | Vlaams-Brabant | 36,5 % |
| 169 | Heist-op-den-Berg | Antwerpen | 36,3 % |
| 170 | Meerhout | Antwerpen | 36,3 % |
| 171 | Rotselaar | Vlaams-Brabant | 36,3 % |
| 172 | Tubeke | Waals-Brabant | 36,3 % |
| 173 | Waasmunster | Oost-Vlaanderen | 36,3 % |
| 174 | Zelzate | Oost-Vlaanderen | 36,3 % |
| 175 | Frasnes-lez-Anvaing | Henegouwen | 36,3 % |
| 176 | Quiévrain | Henegouwen | 36,3 % |
| 177 | 's-Gravenbrakel | Henegouwen | 36,3 % |
| 178 | Erquelinnes | Henegouwen | 36,3 % |
| 179 | Estaimpuis | Henegouwen | 36,3 % |
| 180 | Wanze | Luik | 36,3 % |
| 181 | Martelange | Luxemburg | 36,3 % |
| 182 | Anhée | Namen | 36,3 % |
| 183 | Namen | Namen | 36,3 % |
| 184 | Merelbeke-Melle | Oost-Vlaanderen | 36,1 % |
| 185 | Hoegaarden | Vlaams-Brabant | 35,7 % |
| 186 | Gavere | Oost-Vlaanderen | 35,7 % |
| 187 | Hamont-Achel | Limburg | 35,7 % |
| 188 | Tongeren-Borgloon | Limburg | 35,7 % |
| 189 | Begijnendijk | Vlaams-Brabant | 35,7 % |
| 190 | Chapelle-lez-Herlaimont | Henegouwen | 35,6 % |
| 191 | Farciennes | Henegouwen | 35,6 % |
| 192 | Dour | Henegouwen | 35,6 % |
| 193 | Honnelles | Henegouwen | 35,6 % |
| 194 | Thuin | Henegouwen | 35,6 % |
| 195 | Glabbeek | Vlaams-Brabant | 35,6 % |
| 196 | Hulshout | Antwerpen | 35,6 % |
| 197 | Baarle-Hertog | Antwerpen | 35,6 % |
| 198 | Mortsel | Antwerpen | 35,5 % |
| 199 | Kapelle-op-den-Bos | Vlaams-Brabant | 35,5 % |
| 200 | Pajottegem | Vlaams-Brabant | 35,5 % |
| 201 | Hechtel-Eksel | Limburg | 35,5 % |
| 202 | Destelbergen | Oost-Vlaanderen | 35,3 % |
| 203 | Retie | Antwerpen | 35,2 % |
| 204 | Arendonk | Antwerpen | 35,0 % |
| 205 | Linkebeek | Vlaams-Brabant | 35,0 % |
| 206 | Bekkevoort | Vlaams-Brabant | 35,0 % |
| 207 | Herent | Vlaams-Brabant | 35,0 % |
| 208 | Wortegem-Petegem | Oost-Vlaanderen | 35,0 % |
| 209 | Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht | Oost-Vlaanderen | 35,0 % |
| 210 | Riemst | Limburg | 35,0 % |
| 211 | De Haan | West-Vlaanderen | 35,0 % |
| 212 | Wichelen | Oost-Vlaanderen | 35,0 % |
| 213 | Bernissart | Henegouwen | 35,0 % |
| 214 | Lessen | Henegouwen | 35,0 % |
| 215 | Châtelet | Henegouwen | 35,0 % |
| 216 | Fontaine-l'Évêque | Henegouwen | 35,0 % |
| 217 | Les Bons Villers | Henegouwen | 35,0 % |
| 218 | Hensies | Henegouwen | 35,0 % |
| 219 | Quaregnon | Henegouwen | 35,0 % |
| 220 | Colfontaine | Henegouwen | 35,0 % |
| 221 | Quévy | Henegouwen | 35,0 % |
| 222 | Seneffe | Henegouwen | 35,0 % |
| 223 | Sivry-Rance | Henegouwen | 35,0 % |
| 224 | Pecq | Henegouwen | 35,0 % |
| 225 | Péruwelz | Henegouwen | 35,0 % |
| 226 | Mont-de-l'Enclus | Henegouwen | 35,0 % |
| 227 | Amay | Luik | 35,0 % |
| 228 | Hamoir | Luik | 35,0 % |
| 229 | Marchin | Luik | 35,0 % |
| 230 | Modave | Luik | 35,0 % |
| 231 | Engis | Luik | 35,0 % |
| 232 | Blegny | Luik | 35,0 % |
| 233 | Neupré | Luik | 35,0 % |
| 234 | Trooz | Luik | 35,0 % |
| 235 | Aubel | Luik | 35,0 % |
| 236 | Malmedy | Luik | 35,0 % |
| 237 | Pepinster | Luik | 35,0 % |
| 238 | Spa | Luik | 35,0 % |
| 239 | Verviers | Luik | 35,0 % |
| 240 | Braives | Luik | 35,0 % |
| 241 | Saint-Georges-sur-Meuse | Luik | 35,0 % |
| 242 | Attert | Luxemburg | 35,0 % |
| 243 | Bastenaken | Luxemburg | 35,0 % |
| 244 | Hotton | Luxemburg | 35,0 % |
| 245 | Tenneville | Luxemburg | 35,0 % |
| 246 | Bouillon | Luxemburg | 35,0 % |
| 247 | Saint-Hubert | Luxemburg | 35,0 % |
| 248 | Dinant | Namen | 35,0 % |
| 249 | Havelange | Namen | 35,0 % |
| 250 | Houyet | Namen | 35,0 % |
| 251 | Andenne | Namen | 35,0 % |
| 252 | Fosses-la-Ville | Namen | 35,0 % |
| 253 | Gembloers | Namen | 35,0 % |
| 254 | Viroinval | Namen | 35,0 % |
| 255 | Balen | Antwerpen | 35,0 % |
| 256 | Sint-Katelijne-Waver | Antwerpen | 34,9 % |
| 257 | Berlare | Oost-Vlaanderen | 34,9 % |
| 258 | Lennik | Vlaams-Brabant | 34,9 % |
| 259 | Laakdal | Antwerpen | 34,8 % |
| 260 | Diepenbeek | Limburg | 34,8 % |
| 261 | Essen | Antwerpen | 34,7 % |
| 262 | Beerse | Antwerpen | 34,7 % |
| 263 | Evergem | Oost-Vlaanderen | 34,7 % |
| 264 | Zulte | Oost-Vlaanderen | 34,7 % |
| 265 | Lint | Antwerpen | 34,7 % |
| 266 | Sint-Pieters-Leeuw | Vlaams-Brabant | 34,6 % |
| 267 | Zele | Oost-Vlaanderen | 34,5 % |
| 268 | Belle | Henegouwen | 34,4 % |
| 269 | Opzullik | Henegouwen | 34,4 % |
| 270 | Rumes | Henegouwen | 34,4 % |
| 271 | Fauvillers | Luxemburg | 34,4 % |
| 272 | Léglise | Luxemburg | 34,4 % |
| 273 | Onhaye | Namen | 34,4 % |
| 274 | Hove | Antwerpen | 34,2 % |
| 275 | Kontich | Antwerpen | 34,1 % |
| 276 | Antwerpen | Antwerpen | 33,8 % |
| 277 | Wijnegem | Antwerpen | 33,8 % |
| 278 | Dessel | Antwerpen | 33,8 % |
| 279 | Grobbendonk | Antwerpen | 33,8 % |
| 280 | Herselt | Antwerpen | 33,8 % |
| 281 | Sint-Pieters-Woluwe | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 33,8 % |
| 282 | Kampenhout | Vlaams-Brabant | 33,8 % |
| 283 | Merchtem | Vlaams-Brabant | 33,8 % |
| 284 | Opwijk | Vlaams-Brabant | 33,8 % |
| 285 | Pepingen | Vlaams-Brabant | 33,8 % |
| 286 | Zemst | Vlaams-Brabant | 33,8 % |
| 287 | Boortmeerbeek | Vlaams-Brabant | 33,8 % |
| 288 | Haacht | Vlaams-Brabant | 33,8 % |
| 289 | Tielt-Winge | Vlaams-Brabant | 33,8 % |
| 290 | Lochristi | Oost-Vlaanderen | 33,8 % |
| 291 | Lierde | Oost-Vlaanderen | 33,8 % |
| 292 | Chièvres | Henegouwen | 33,8 % |
| 293 | Montigny-le-Tilleul | Henegouwen | 33,8 % |
| 294 | Jurbeke | Henegouwen | 33,8 % |
| 295 | Le Rœulx | Henegouwen | 33,8 % |
| 296 | Villers-le-Bouillet | Luik | 33,8 % |
| 297 | Saint-Nicolas | Luik | 33,8 % |
| 298 | Seraing | Luik | 33,8 % |
| 299 | Flémalle | Luik | 33,8 % |
| 300 | Dison | Luik | 33,8 % |
| 301 | Eupen | Luik | 33,8 % |
| 302 | Donceel | Luik | 33,8 % |
| 303 | Hannuit | Luik | 33,8 % |
| 304 | Genk | Limburg | 33,8 % |
| 305 | Leopoldsburg | Limburg | 33,8 % |
| 306 | Zonhoven | Limburg | 33,8 % |
| 307 | Tessenderlo-Ham | Limburg | 33,8 % |
| 308 | Wellen | Limburg | 33,8 % |
| 309 | Vielsalm | Luxemburg | 33,8 % |
| 310 | Gouvy | Luxemburg | 33,8 % |
| 311 | Sainte-Ode | Luxemburg | 33,8 % |
| 312 | Virton | Luxemburg | 33,8 % |
| 313 | Gesves | Namen | 33,8 % |
| 314 | Ohey | Namen | 33,8 % |
| 315 | Oudsbergen | Limburg | 33,3 % |
| 316 | Rijkevorsel | Antwerpen | 33,3 % |
| 317 | Lummen | Limburg | 33,2 % |
| 318 | Saint-Ghislain | Henegouwen | 33,1 % |
| 319 | Moeskroen | Henegouwen | 33,1 % |
| 320 | Nandrin | Luik | 33,1 % |
| 321 | Crisnée | Luik | 33,1 % |
| 322 | Libramont-Chevigny | Luxemburg | 33,1 % |
| 323 | Meix-devant-Virton | Luxemburg | 33,1 % |
| 324 | Sint-Niklaas | Oost-Vlaanderen | 33,1 % |
| 325 | Lievegem | Oost-Vlaanderen | 33,1 % |
| 326 | Putte | Antwerpen | 33,0 % |
| 327 | Écaussinnes | Henegouwen | 33,0 % |
| 328 | Kaprijke | Oost-Vlaanderen | 32,8 % |
| 329 | Merksplas | Antwerpen | 32,6 % |
| 330 | Nijlen | Antwerpen | 32,5 % |
| 331 | Buggenhout | Oost-Vlaanderen | 32,5 % |
| 332 | Maarkedal | Oost-Vlaanderen | 32,5 % |
| 333 | Zwalm | Oost-Vlaanderen | 32,5 % |
| 334 | Lommel | Limburg | 32,5 % |
| 335 | Holsbeek | Vlaams-Brabant | 32,5 % |
| 336 | Geldenaken | Waals-Brabant | 32,5 % |
| 337 | Heilissem | Waals-Brabant | 32,5 % |
| 338 | Orp-Jauche | Waals-Brabant | 32,5 % |
| 339 | Ramillies | Waals-Brabant | 32,5 % |
| 340 | Rebecq | Waals-Brabant | 32,5 % |
| 341 | Brakel | Oost-Vlaanderen | 32,5 % |
| 342 | Fleurus | Henegouwen | 32,5 % |
| 343 | Gerpinnes | Henegouwen | 32,5 % |
| 344 | Aiseau-Presles | Henegouwen | 32,5 % |
| 345 | Boussu | Henegouwen | 32,5 % |
| 346 | Frameries | Henegouwen | 32,5 % |
| 347 | Lens | Henegouwen | 32,5 % |
| 348 | Zinnik | Henegouwen | 32,5 % |
| 349 | Beaumont | Henegouwen | 32,5 % |
| 350 | Froidchapelle | Henegouwen | 32,5 % |
| 351 | Merbes-le-Château | Henegouwen | 32,5 % |
| 352 | Momignies | Henegouwen | 32,5 % |
| 353 | Ham-sur-Heure-Nalinnes | Henegouwen | 32,5 % |
| 354 | Antoing | Henegouwen | 32,5 % |
| 355 | Celles | Henegouwen | 32,5 % |
| 356 | Brunehaut | Henegouwen | 32,5 % |
| 357 | Komen-Waasten | Henegouwen | 32,5 % |
| 358 | Estinnes | Henegouwen | 32,5 % |
| 359 | Clavier | Luik | 32,5 % |
| 360 | Ferrières | Luik | 32,5 % |
| 361 | Ouffet | Luik | 32,5 % |
| 362 | Verlaine | Luik | 32,5 % |
| 363 | Anthisnes | Luik | 32,5 % |
| 364 | Tinlot | Luik | 32,5 % |
| 365 | Ans | Luik | 32,5 % |
| 366 | Aywaille | Luik | 32,5 % |
| 367 | Bitsingen | Luik | 32,5 % |
| 368 | Beyne-Heusay | Luik | 32,5 % |
| 369 | Chaudfontaine | Luik | 32,5 % |
| 370 | Comblain-au-Pont | Luik | 32,5 % |
| 371 | Dalhem | Luik | 32,5 % |
| 372 | Fléron | Luik | 32,5 % |
| 373 | Herstal | Luik | 32,5 % |
| 374 | Oupeye | Luik | 32,5 % |
| 375 | Soumagne | Luik | 32,5 % |
| 376 | Sprimont | Luik | 32,5 % |
| 377 | Wezet | Luik | 32,5 % |
| 378 | Grâce-Hollogne | Luik | 32,5 % |
| 379 | Herve | Luik | 32,5 % |
| 380 | Kelmis | Luik | 32,5 % |
| 381 | Lierneux | Luik | 32,5 % |
| 382 | Limburg | Luik | 32,5 % |
| 383 | Lontzen | Luik | 32,5 % |
| 384 | Stavelot | Luik | 32,5 % |
| 385 | Weismes | Luik | 32,5 % |
| 386 | Welkenraedt | Luik | 32,5 % |
| 387 | Trois-Ponts | Luik | 32,5 % |
| 388 | Thimister-Clermont | Luik | 32,5 % |
| 389 | Berloz | Luik | 32,5 % |
| 390 | Lijsem | Luik | 32,5 % |
| 391 | Oerle | Luik | 32,5 % |
| 392 | Wasseiges | Luik | 32,5 % |
| 393 | Faimes | Luik | 32,5 % |
| 394 | Aarlen | Luxemburg | 32,5 % |
| 395 | Aubange | Luxemburg | 32,5 % |
| 396 | Messancy | Luxemburg | 32,5 % |
| 397 | Houffalize | Luxemburg | 32,5 % |
| 398 | Durbuy | Luxemburg | 32,5 % |
| 399 | Nassogne | Luxemburg | 32,5 % |
| 400 | Bertrix | Luxemburg | 32,5 % |
| 401 | Herbeumont | Luxemburg | 32,5 % |
| 402 | Paliseul | Luxemburg | 32,5 % |
| 403 | Tellin | Luxemburg | 32,5 % |
| 404 | Wellin | Luxemburg | 32,5 % |
| 405 | Chiny | Luxemburg | 32,5 % |
| 406 | Florenville | Luxemburg | 32,5 % |
| 407 | Musson | Luxemburg | 32,5 % |
| 408 | Tintigny | Luxemburg | 32,5 % |
| 409 | Habay | Luxemburg | 32,5 % |
| 410 | Ciney | Namen | 32,5 % |
| 411 | Hamois | Namen | 32,5 % |
| 412 | Rochefort | Namen | 32,5 % |
| 413 | Somme-Leuze | Namen | 32,5 % |
| 414 | Yvoir | Namen | 32,5 % |
| 415 | Hastière | Namen | 32,5 % |
| 416 | Assesse | Namen | 32,5 % |
| 417 | Éghezée | Namen | 32,5 % |
| 418 | Mettet | Namen | 32,5 % |
| 419 | Profondeville | Namen | 32,5 % |
| 420 | Sombreffe | Namen | 32,5 % |
| 421 | Sambreville | Namen | 32,5 % |
| 422 | La Bruyère | Namen | 32,5 % |
| 423 | Couvin | Namen | 32,5 % |
| 424 | Doische | Namen | 32,5 % |
| 425 | Florennes | Namen | 32,5 % |
| 426 | Philippeville | Namen | 32,5 % |
| 427 | Assenede | Oost-Vlaanderen | 32,5 % |
| 428 | Dilsen-Stokkem | Limburg | 32,2 % |
| 429 | Edingen | Henegouwen | 32,1 % |
| 430 | Rendeux | Luxemburg | 32,1 % |
| 431 | Ternat | Vlaams-Brabant | 31,9 % |
| 432 | Chastre | Waals-Brabant | 31,9 % |
| 433 | Courcelles | Henegouwen | 31,9 % |
| 434 | Awans | Luik | 31,9 % |
| 435 | Neufchâteau | Luxemburg | 31,9 % |
| 436 | Jemeppe-sur-Sambre | Namen | 31,9 % |
| 437 | Geel | Antwerpen | 31,8 % |
| 438 | Grimbergen | Vlaams-Brabant | 31,8 % |
| 439 | Tremelo | Vlaams-Brabant | 31,7 % |
| 440 | Aartselaar | Antwerpen | 31,6 % |
| 441 | Boutersem | Vlaams-Brabant | 31,6 % |
| 442 | Dilbeek | Vlaams-Brabant | 31,4 % |
| 443 | Zutendaal | Limburg | 31,3 % |
| 444 | Ravels | Antwerpen | 31,3 % |
| 445 | Court-Saint-Étienne | Waals-Brabant | 31,3 % |
| 446 | Itter | Waals-Brabant | 31,3 % |
| 447 | Villers-la-Ville | Waals-Brabant | 31,3 % |
| 448 | Chimay | Henegouwen | 31,3 % |
| 449 | Lobbes | Henegouwen | 31,3 % |
| 450 | Héron | Luik | 31,3 % |
| 451 | Burg-Reuland | Luik | 31,3 % |
| 452 | Plombières | Luik | 31,3 % |
| 453 | Fexhe-le-Haut-Clocher | Luik | 31,3 % |
| 454 | Remicourt | Luik | 31,3 % |
| 455 | Érezée | Luxemburg | 31,3 % |
| 456 | Marche-en-Famenne | Luxemburg | 31,3 % |
| 457 | Libin | Luxemburg | 31,3 % |
| 458 | Saint-Léger | Luxemburg | 31,3 % |
| 459 | Beauraing | Namen | 31,3 % |
| 460 | Fernelmont | Namen | 31,3 % |
| 461 | Walcourt | Namen | 31,3 % |
| 462 | Rumst | Antwerpen | 31,2 % |
| 463 | Laarne | Oost-Vlaanderen | 31,2 % |
| 464 | Nazareth-De Pinte | Oost-Vlaanderen | 31,2 % |
| 465 | Lokeren | Oost-Vlaanderen | 31,2 % |
| 466 | Asse | Vlaams-Brabant | 31,2 % |
| 467 | Affligem | Vlaams-Brabant | 31,2 % |
| 468 | Stoumont | Luik | 31,1 % |
| 469 | Elzele | Henegouwen | 30,6 % |
| 470 | Borgworm | Luik | 30,6 % |
| 471 | Oudergem | Brussels Hoofdstedelijk Gewest | 30,5 % |
| 472 | Wommelgem | Antwerpen | 30,2 % |
| 473 | Lille | Antwerpen | 30,0 % |
| 474 | Mol | Antwerpen | 30,0 % |
| 475 | Oud-Turnhout | Antwerpen | 30,0 % |
| 476 | Vorselaar | Antwerpen | 30,0 % |
| 477 | Oudenaarde | Oost-Vlaanderen | 30,0 % |
| 478 | Herk-de-Stad | Limburg | 30,0 % |
| 479 | Lanaken | Limburg | 30,0 % |
| 480 | Ottignies-Louvain-la-Neuve | Waals-Brabant | 30,0 % |
| 481 | Erpe-Mere | Oost-Vlaanderen | 30,0 % |
| 482 | Burdinne | Luik | 30,0 % |
| 483 | Baelen | Luik | 30,0 % |
| 484 | Geer | Luik | 30,0 % |
| 485 | La Roche-en-Ardenne | Luxemburg | 30,0 % |
| 486 | Étalle | Luxemburg | 30,0 % |
| 487 | Vresse-sur-Semois | Namen | 30,0 % |
| 488 | Cerfontaine | Namen | 30,0 % |
| 489 | Stabroek | Antwerpen | 30,0 % |
| 490 | Meise | Vlaams-Brabant | 30,0 % |
| 491 | Ranst | Antwerpen | 29,8 % |
| 492 | Olen | Antwerpen | 29,8 % |
| 493 | Wemmel | Vlaams-Brabant | 29,8 % |
| 494 | Pelt | Limburg | 29,4 % |
| 495 | Wuustwezel | Antwerpen | 29,4 % |
| 496 | Herstappe | Limburg | 28,9 % |
| 497 | Machelen | Vlaams-Brabant | 28,8 % |
| 498 | Schoten | Antwerpen | 28,8 % |
| 499 | Bonheiden | Antwerpen | 28,8 % |
| 500 | Duffel | Antwerpen | 28,8 % |
| 501 | Genepiën | Waals-Brabant | 28,8 % |
| 502 | Juprelle | Luik | 28,8 % |
| 503 | Drogenbos | Vlaams-Brabant | 28,7 % |
| 504 | Malle | Antwerpen | 28,4 % |
| 505 | Kasterlee | Antwerpen | 28,4 % |
| 506 | Walhain | Waals-Brabant | 28,1 % |
| 507 | Kraainem | Vlaams-Brabant | 27,6 % |
| 508 | Hoeilaart | Vlaams-Brabant | 27,5 % |
| 509 | Oud-Heverlee | Vlaams-Brabant | 27,5 % |
| 510 | Deinze | Oost-Vlaanderen | 27,5 % |
| 511 | Kruisem | Oost-Vlaanderen | 27,5 % |
| 512 | Chaumont-Gistoux | Waals-Brabant | 27,5 % |
| 513 | Incourt | Waals-Brabant | 27,5 % |
| 514 | Mont-Saint-Guibert | Waals-Brabant | 27,5 % |
| 515 | Nijvel | Waals-Brabant | 27,5 % |
| 516 | Waver | Waals-Brabant | 27,5 % |
| 517 | Jalhay | Luik | 27,5 % |
| 518 | Raeren | Luik | 27,5 % |
| 519 | Daverdisse | Luxemburg | 27,5 % |
| 520 | Bièvre | Namen | 27,5 % |
| 521 | Westerlo | Antwerpen | 27,5 % |
| 522 | Kalmthout | Antwerpen | 27,4 % |
| 523 | Beersel | Vlaams-Brabant | 27,4 % |
| 524 | Bierbeek | Vlaams-Brabant | 27,4 % |
| 525 | Rixensart | Waals-Brabant | 27,3 % |
| 526 | Olne | Luik | 26,9 % |
| 527 | Zandhoven | Antwerpen | 26,8 % |
| 528 | Brasschaat | Antwerpen | 26,5 % |
| 529 | Roosdaal | Vlaams-Brabant | 26,3 % |
| 530 | Perwijs | Waals-Brabant | 26,3 % |
| 531 | Steenokkerzeel | Vlaams-Brabant | 26,2 % |
| 532 | Bertem | Vlaams-Brabant | 26,2 % |
| 533 | Sint-Genesius-Rode | Vlaams-Brabant | 25,9 % |
| 534 | Vosselaar | Antwerpen | 25,0 % |
| 535 | Huldenberg | Vlaams-Brabant | 25,0 % |
| 536 | As | Limburg | 25,0 % |
| 537 | Kasteelbrakel | Waals-Brabant | 25,0 % |
| 538 | Bütgenbach | Luik | 25,0 % |
| 539 | Brecht | Antwerpen | 24,9 % |
| 540 | Edegem | Antwerpen | 24,9 % |
| 541 | Lubbeek | Vlaams-Brabant | 24,4 % |
| 542 | Tervuren | Vlaams-Brabant | 24,4 % |
| 543 | Graven | Waals-Brabant | 24,4 % |
| 544 | Manhay | Luxemburg | 24,4 % |
| 545 | Gedinne | Namen | 24,4 % |
| 546 | Rouvroy | Luxemburg | 24,1 % |
| 547 | Wezembeek-Oppem | Vlaams-Brabant | 23,9 % |
| 548 | Terhulpen | Waals-Brabant | 23,8 % |
| 549 | Büllingen | Luik | 23,8 % |
| 550 | Theux | Luik | 23,8 % |
| 551 | Kortenberg | Vlaams-Brabant | 23,7 % |
| 552 | Ardooie | West-Vlaanderen | 23,7 % |
| 553 | Kapellen | Antwerpen | 23,4 % |
| 554 | Zoersel | Antwerpen | 23,4 % |
| 555 | Overijse | Vlaams-Brabant | 23,2 % |
| 556 | Keerbergen | Vlaams-Brabant | 22,9 % |
| 557 | Schilde | Antwerpen | 21,9 % |
| 558 | Bevekom | Waals-Brabant | 21,3 % |
| 559 | Eigenbrakel | Waals-Brabant | 21,3 % |
| 560 | Waterloo | Waals-Brabant | 21,3 % |
| 561 | Sankt Vith | Luik | 21,3 % |
| 562 | Lasne | Waals-Brabant | 20,6 % |
| 563 | Zaventem | Vlaams-Brabant | 18,7 % |
| 564 | Sint-Martens-Latem | Oost-Vlaanderen | 18,7 % |
| 565 | Amel | Luik | 15,0 % |
Per provincie
Antwerpen
| # | Gemeente | Belasting op vastgoed (% van het KI) |
|---|---|---|
| 1 | Niel | 50,1 % |
| 2 | Mechelen | 47,6 % |
| 3 | Berlaar | 46,3 % |
| 4 | Lier | 39,5 % |
| 5 | Herentals | 39,5 % |
Laagste: Schilde (21,9 %), Zoersel (23,4 %) en Kapellen (23,4 %).
Vlaams-Brabant
| # | Gemeente | Belasting op vastgoed (% van het KI) |
|---|---|---|
| 1 | Bever | 42,5 % |
| 2 | Liedekerke | 41,2 % |
| 3 | Scherpenheuvel-Zichem | 39,2 % |
| 4 | Diest | 39,0 % |
| 5 | Tienen | 39,0 % |
Laagste: Zaventem (18,7 %), Keerbergen (22,9 %) en Overijse (23,2 %).
Waals-Brabant
| # | Gemeente | Belasting op vastgoed (% van het KI) |
|---|---|---|
| 1 | Tubeke | 36,3 % |
| 2 | Geldenaken | 32,5 % |
| 3 | Heilissem | 32,5 % |
| 4 | Orp-Jauche | 32,5 % |
| 5 | Ramillies | 32,5 % |
Laagste: Lasne (20,6 %), Waterloo (21,3 %) en Eigenbrakel (21,3 %).
West-Vlaanderen
| # | Gemeente | Belasting op vastgoed (% van het KI) |
|---|---|---|
| 1 | Alveringem | 56,3 % |
| 2 | Spiere-Helkijn | 55,6 % |
| 3 | Harelbeke | 53,6 % |
| 4 | Diksmuide | 51,4 % |
| 5 | Bredene | 51,4 % |
Laagste: Ardooie (23,7 %), De Haan (35,0 %) en Dentergem (36,9 %).
Oost-Vlaanderen
| # | Gemeente | Belasting op vastgoed (% van het KI) |
|---|---|---|
| 1 | Maldegem | 45,7 % |
| 2 | Eeklo | 43,7 % |
| 3 | Ronse | 43,5 % |
| 4 | Gent | 43,2 % |
| 5 | Zottegem | 42,5 % |
Laagste: Sint-Martens-Latem (18,7 %), Kruisem (27,5 %) en Deinze (27,5 %).
Henegouwen
| # | Gemeente | Belasting op vastgoed (% van het KI) |
|---|---|---|
| 1 | Aat | 40,0 % |
| 2 | La Louvière | 40,0 % |
| 3 | Brugelette | 37,5 % |
| 4 | Vloesberg | 37,5 % |
| 5 | Pont-à-Celles | 37,5 % |
Laagste: Elzele (30,6 %), Lobbes (31,3 %) en Chimay (31,3 %).
Luik
| # | Gemeente | Belasting op vastgoed (% van het KI) |
|---|---|---|
| 1 | Hoei | 38,8 % |
| 2 | Esneux | 38,8 % |
| 3 | Luik | 37,4 % |
| 4 | Wanze | 36,3 % |
| 5 | Amay | 35,0 % |
Laagste: Amel (15,0 %), Sankt Vith (21,3 %) en Theux (23,8 %).
Limburg
| # | Gemeente | Belasting op vastgoed (% van het KI) |
|---|---|---|
| 1 | Maaseik | 44,5 % |
| 2 | Gingelom | 41,3 % |
| 3 | Heers | 40,0 % |
| 4 | Maasmechelen | 39,3 % |
| 5 | Hasselt | 39,2 % |
Laagste: As (25,0 %), Herstappe (28,9 %) en Pelt (29,4 %).
Luxemburg
| # | Gemeente | Belasting op vastgoed (% van het KI) |
|---|---|---|
| 1 | Vaux-sur-Sûre | 37,5 % |
| 2 | Martelange | 36,3 % |
| 3 | Attert | 35,0 % |
| 4 | Bastenaken | 35,0 % |
| 5 | Hotton | 35,0 % |
Laagste: Rouvroy (24,1 %), Manhay (24,4 %) en Daverdisse (27,5 %).
Namen
| # | Gemeente | Belasting op vastgoed (% van het KI) |
|---|---|---|
| 1 | Floreffe | 36,9 % |
| 2 | Anhée | 36,3 % |
| 3 | Namen | 36,3 % |
| 4 | Dinant | 35,0 % |
| 5 | Havelange | 35,0 % |
Laagste: Gedinne (24,4 %), Bièvre (27,5 %) en Cerfontaine (30,0 %).
Brussels Hoofdstedelijk Gewest
| # | Gemeente | Belasting op vastgoed (% van het KI) |
|---|---|---|
| 1 | Schaarbeek | 52,4 % |
| 2 | Sint-Joost-ten-Node | 51,1 % |
| 3 | Evere | 49,9 % |
| 4 | Vorst | 49,9 % |
| 5 | Jette | 49,9 % |
Laagste: Oudergem (30,5 %), Sint-Pieters-Woluwe (33,8 %) en Sint-Lambrechts-Woluwe (39,7 %).
Over deze cijfers
Gerangschikt op belasting op vastgoed (% van het ki), van hoog naar laag; gelijke waarden delen een plaats. Het Belgische cijfer en de cijfers per gewest en provincie: gewoon gemiddelde van de gemeenten.
Referentiedatum: aanslagjaar 2026 · Bron: Vlaamse overheid (Lokaal Bestuur), Brussel Plaatselijke Besturen, SPW via UVCW
Hergebruik: hergebruik met bronvermelding (gewestelijke overheidsgegevens). Data als CSV: property-tax-2026.csv · volledige tabel · interactieve kaart.